Under Italy’s Sun…

Jak to w życiu i na drodze bywa, kiedy brawura „bierze górę”, czasami podejmujemy ryzykowne decyzje.
Lubię ambitne projekty, jednakże tym razem, wtopiłam „na poważnie” z tematem… motoryzacyjnym. Co mnie podkusiło, aby napisać o włoskim temperamencie samochodów super marki Maserati? Trudne zadanie? Wykonalne. Pozorne spostrzeżenie? Moja gloryfikowana intuicja nie sprowadziła mnie na manowce. Potęga, włoska moda, dziedzictwo. Zapraszam.

1 Grudnia 1914 r., pięciu braci: Alfieri, Bindo, Carlo, Ernesto i Ettore założyło warsztat samochodowy w Bolonii. Niespełna 2 tyg. później, połączeni więzami krwi- utworzyli spółkę, która do roku 1926- budowała samochody wyścigowe dla Diatto. Nadszedł czas rozwiązania ich współpracy i prowadzony na usługach rodzinny biznes przyczynił się do powstania marki Maserati, dla której w tym roku przypada złoty Jubileusz- 100 lat istnienia na rynku. Marka Maserati to przede wszystkim mocny silnik, elegancja, ekskluzywność i sport „na najwyższym poziomie”. Firma dzieli pasję świetnych osiągnięć na lądzie i morzu… jako oficjalny partner Yacht Club Monaco – najbardziej ekskluzywnego klubu jachtowego, do roku 2016. „Ikona doskonałości” od 2003 r. organizuje „Maserati Trofeo” – 6 week-endów wyścigowych dla samochodów typu GranTurismo MC na wybranych torach w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Klient, złożony zespół lub „na łaskach” od Maserati- można wziąć udział w zawodach. To jeszcze nie koniec ich tematycznych aktywności, ponieważ z okazji „stulecia”, marka z trójzębem w logo organizuje turniej Polo we współpracy z La Martina– najbardziej prestiżowym organizatorem turniejów. Brzmi imponująco, nieprawdaż? Producent aut wspiera(ł) również gwiazdy jako główny „usługodawca” podczas 70. Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Maserati-Car-Logo

Samochód „którego moc i wyjątkowość jest w stanie pokonać «codzienność» ustaloną przez inne marki” jest ambasadorem włoskiego stylu i piękna w 65 krajach; w Polsce od stycznia 2013 r. wyłącznym importerem i dealerem jest spółka Chodzień sp. jawna z siedzibą w Piasecznie pod Warszawą.
W styczniu roku ubiegłego, na prestiżowych targach Motorshow we Frankfurcie zaprezentowano samochód koncepcyjny- Maserati Quattroporte, edycja limitowana Ermenegildo Zegna. Do bliskiej współpracy pomiędzy markami premium doszło, ponieważ łączy je historia, dziedzictwo i ponadczasowość. Opisywany model rozpędza się do prędkości 307 km/h, z momentem obrotowym- 710 Nm i w niecałe 5 s. dochodzi do „setki”.

QuattoporteErmenegildoZegnaLimitedEdition_01-716x260

Dzisiejsze obchody uświetnia inny koncepcyjny model, Maserati Alfieri (dedykowany założycielowi marki)- jako realistyczny prototyp, który prezentuje „DNA przyszłych projektów stylizacyjnych marki”. Marka, która od 1990 r. należy do grupy Fiat ma się całkiem nieźle i zapisuje się w świadomości nowych odbiorców. Rok do roku (2012:2013), sprzedaż aut wzrosła o 150% z 6.200 do 15.400 modeli.

1

Wisienką na torcie wyjątkowego wydarzenia, które „zdarza się tylko raz” jest wystawa z życia marki, zabytkowych, a i w pojedynczym wydaniu niektórych modeli, w Muzeum Enzo Ferrari, naprzeciw gmachu głównego marki pisanej przez duże M. Wystawa zgromadziła bardzo liczną publiczność (w miesiącu lipcu- 20.000 odwiedzających).
Czym chata bogata, jak to mówią.

Na zakończenie tego akapitu – podsumowanie o rajdzie „Chiny-Włochy na stulecie Maserati”. 82 modele reprezentujące wszystkie serie producenta, a tworzące wyjątkową liczę „100” miały do pokonania 12.000 km w 35 dni przez obszary Rosji, Białorusi, Polski, Czech, Niemiec oraz Austrii. I co tu więcej mówić, przypadkowy test potwierdził tylko najwyższą jakość super samochodów.

玛莎拉蒂“征欧亚·越百年”拉力车队准备跨越满洲里边境进入俄罗斯境内-988x666
Rok bieżący, to również wyjątkowy jubileusz, innej niezwykle drogocennej marki BVLGARI, która od 130 lat zachwyca i olśniewa. Serce, pasja, wrażliwość- kolaboracja wszech czasów. Biżuteria, którą pragnie nosić każda kobieta, a Pierwsza Dama- Carla Bruni jest ich dzisiejszą wizytówką.

10603357_10150448033499963_4372062886986914790_n

Marka stawia na jakość i kolory. Zacną rocznicę uświęca kolekcja dedykowana Rzymowi (…) the city which is both its home and source of inspiration, and which remains the aesthetic reference which best represents its style.

10525996_10150429546994963_6052154315751391770_n

Może komentarz na zakończenie? Każdemu z Was życzę pasji życiowej, aby dać z siebie to, co w Was  jest najlepsze i zawojować świat na najwyższym poziomie. I to tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Szablewska

Źródło: materiały prasowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: